• Неодамнешно
Енергетска стоп предна и задна заменска подлога за сопирачки и комплет за ротор со дебеломер KCOE одговара на Nissan Leaf
zoom_in

Енергетска стоп предна и задна заменска подлога за сопирачки и комплет за ротор со дебеломер KCOE одговара на Nissan Leaf

DEN 0.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Проверете ја компатибилноста со вашето возило Кликнете овде, Енергетски стоп Autopecialty Комплетите за замена на акции со дебеломер вклучуваат комплетен сет на ротори на сопирачките на дискот, сопирачките сопирачки, дебеломер за сопирачки, хардвер за инсталација и lube на сопирачките. Керамичките влошки на сопирачките се со ниска прашина и без бучава. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени. Тие се не-насочена површина на роторот со рамнотежа од 100% мелница. Калинерите на сопирачките се темелно проверени за квалитет и безбедност, тестиран притисок за да се спречи протекување, гума со висока температура EPDM за продолжен живот, а премија за силиконски подмачкување обезбедува неспокојно работење. Комплет за замена на сопирачките за замена на акции за автоматско напојување со дебеломер е совршен за буџетскиот свесен потрошувач во потрага по комплетен комплет за сопирачки за замена на залихите! Замена на заптивката за замена на сопирачките и комплетот за подлога со дебеломер • Подлога за сопирачка за замена на акции Z17, ротор, дебеломер и хардверски комплет е замена за залихи на залиха на буџетот за вашето дневно возило. • Комплетот вклучува сет на Z17 Evolution Carbon-Fiber керамички керамички сопирачки сопирачки, направени со керамичка формула која се потврдува преку тестирање на трети страни во САД. • ОЕ, или оригинална опрема, ротори во стилот кои се 100% мелници избалансирани и прецизни за да одговараат на вашето специфично возило. • дебеломер се темелно проверени за квалитет и безбедност. • ги вклучува сите хардвер неопходни за целосна инсталација на комплет за сопирачки што ќе ги врати оригиналните перформанси на сопирањето на вашето возило. • FITS : Nissan Leaf 2017-2014.

Избор на купувачи..