• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Светска мапеј 1“ платно уметност од Али Крис
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Светска мапеј 1“ платно уметност од Али Крис

DEN 1530.08

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Али Крисибјект : Maps Style : Modern & Modern and Contectione Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарена светска мапа која се протега низ бела позадина. Грикула (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на производство Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Али Крис „Светски мапеј 1“ платно уметност.

Избор на купувачи..