• Неодамнешно
Power Stop Front Една за замена на сопирачките за замена на сопирачката AR одговара на експедицијата на Форд
zoom_in

Power Stop Front Една за замена на сопирачките за замена на сопирачката AR одговара на експедицијата на Форд

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Наменето да испорача супериорна моќност за запирање, работа со ниска прашина и сопирање без бучава, овој OE замена на сопирачката е совршено решение кога треба да ги надградите перформансите на сопирањето на вашето возило. Енергетските стоп -стоп роторите на сопирачките се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртката без потреба да се направат какви било измени. Роторите на автоматско ниво имаат не-насочена површина на роторот со рамнотежа од 100% мелница. Овој достапен ротор за сопирачки за замена на акции е за сите возила. Ако ви треба брзо, лесно и прифатливо решение за подобро сопирање, тогаш ви е потребна моќност за автоматско замена на роторите на сопирачките на сопирачките! Енергетска стоп пред една Замена на сопирачката за замена на сопирачките AR8563. Количина : 1 по пакет. Инженерски за спецификација на ОЕ, со директно оптоварување на ОЕ и броење на ване. Замената за замена на стилот на ОЕ за сопирачките на акции, не се потребни измени. Не-насочена површина на роторот со биланс на 100% мелница за долготрајна издржливост. Нежната завршница на површината овозможува побрз пробив. Брзо, лесно и достапно решение за подобро сопирање. Fits : Ford Expedition 2000-1997; F-150 2000-1999; Линколн Навигатор 2000-1998.

Избор на купувачи..