• Неодамнешно
Примарно злато Карат жолто злато 9x овален перидот и аа дијамантски прстен
zoom_in

Примарно злато Карат жолто злато 9x овален перидот и аа дијамантски прстен

DEN 1680.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Добијте допир на елегантна боја и треперлива на вашиот изглед со овој скапоцен камен и дијамантски прстен. Овој 14 карат жолт златен прстен е облечен со 1,95 CTTW овален зелен перидот и I1 јасност дијаманти за да извлече повеќе искра и внимание на прстот. Завршено со привлечен дизајн на вртење Овој прстен е достапен во големината на прстот 5.Метална тежина : 1,51 грамсвери Тип : Стил на фининг : Gemstone and Diamond Ringgender : Women'Smetal : Goldgold Karat : 14 karatmetal Color : Bidde Bidth : Ship : 1,5mmring Size : 5 Gemstone Детали : Тип : Peridotbirthstone месец : August Color : Greencut : Face Ted Shape : Ovalsize : 9mm x 7mmweight : 1,95 CTTWQUANTITY : 1 Jewelry Поставување : Prong Diamond Детали : I1 Color : G-Ibirth Stone месец : Април : Април. Ри Поставување : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или подароци. Проверка на потеклото : Соединетите држави 14 Карат жолто злато, скапоцен камен, дијамант.

Избор на купувачи..