• Неодамнешно
Глобалниот компресор А Ц се вклопува во Изберете: 2014- Спринтер на Мерцедес-Бенз
zoom_in

Глобалниот компресор А Ц се вклопува во Изберете: 2014- Спринтер на Мерцедес-Бенз

DEN 4719.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

GPD компресорите се 100% тестирани со протекување со спектрометри на хелиум. Тест за трајност на 200.000 милји се изведува на секој нов дизајн на компресорот. Сите компресори од 65 серии доаѓаат со соодветна количина на масло во внатрешноста на компресорот за секоја апликација. Global 6512506 A/C компресорот одговара Изберете : 2017-2020 Mercedes-Benz Sprinter 6 Cyl 3 L 2014-2016 Mercedes-Benz Sprinter 4 Cyl 2.1 L и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит додаток за да проверите.

Избор на купувачи..