• Неодамнешно
Експерт градинар 3. Галон Бартлет круша во живо растение со одгледувач тенџере
zoom_in

Експерт градинар 3. Галон Бартлет круша во живо растение со одгледувач тенџере

DEN 669.44

Количина на стоки
check Достапно на барање

Бартлетските круши се популарна разновидност на круши со дрвја со големо, жолто, сочно овошје. Тие се одлични за конзервирање, грицкање и за правење конзерванси. Тие ќе продолжат до 3 месеци ако се чуваат правилно, донесувајќи ви прекрасен вкус до есента! За да засадите, ископајте дупка двапати поголема од ширината на садот и длабока како коренот топка. Поставете го дрвото во дупката и пополнете со почва, фирмата и вода длабоко по засадената. Чувајте рамномерно влажно додека не се воспостави и прекрие ако е потребно дополнително задржување на водата. Нахранете по потреба во рана пролет. 1-PK G-3.75 Bartlett од дрво-чаша. Расте на полно сонце. Harетва овошје во август или септември. Вода по потреба за да се задржи почвата рамномерно влажна. Брод до дома.

Избор на купувачи..