• Неодамнешно
Бел Дизни Автомобили Титаниум Меквин Велосипед Шлем, Дете 5+
zoom_in

Бел Дизни Автомобили Титаниум Меквин Велосипед Шлем, Дете 5+

DEN 575.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Бел спорт дизни автомобили титаниум меквин детскиот шлем го одржува вашиот мал возач заштитен додека се забавувате на патот. Се одликува со вистинско прилагодување на самоприлагодување со 12 отвори за одржување на ладни и рефлектори со големо влијание за зголемена видливост. Овој шлем е идеален за деца на возраст од пет до осум години. Во согласност со американскиот стандард за безбедност на КПСС за велосипедски шлемови за лица на возраст од 5 години и постари. Возраст : 5-8. Одговара на големини на главата 19,7-21,2" (50-54 см). Прилагодливи најлонски ремени. 12 отвори за ладење. Рефлектори со големо влијание за видливост. Пинчгаурд обезбедува свиткување без штипкање. Визирот е присутен.

Избор на купувачи..