• Неодамнешно
Скигеар Деца Изолирани Снег Лигавче Комбинезони Фуксија Медиум
zoom_in

Скигеар Деца Изолирани Снег Лигавче Комбинезони Фуксија Медиум

DEN 2.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Овие опуштени фит панталони, исто така, вклучуваат 600 Негирачки Балистички засилен глужд, штитници за гребење и полите за да се држат против секојдневно абење и погодно има О-прстен За клучеви, ракавици и/или билети за подигнување. Прилагодливи прерамки за удобност за совршено вклопување со еластични странични шипки за максимално движење. Панталоните обезбедуваат џебови во потопол стил со патент, се отпорни на вода и ветер и се перат во машина. Машинско Перење.Спорт тип : Снег скијање. Гамите за чизми со држачи формираат беспрекорна интеграција со чизмите за да ја задржат топлината и влагата надвор. DWR финиш (Издржлив Водоотпорен) помага да се одбие водата од површината на ткаенината. Вклучува џебови во потопол стил со патент и удобен О-прстен За клучеви/ракавици/билети за подигнување. Топлинска изолација од 85 грама нуди топлина во лесна, ниска рефус облека (ве одржува топло на температури од -20 степени до +35 степени).

Избор на купувачи..