• Неодамнешно
®4кидс Транспара-Тули
zoom_in

®4кидс Транспара-Тули

DEN 319.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

128-парче Транспара-Тули Од Екр4 Децата им помагаат на малите да развијат координација рака-око, просторно размислување и креативни вештини за решавање проблеми. Транспара-Тулите им овозможуваат на децата да прицврстат повеќе парчиња на своето место за да создадат форми, животни и многу повеќе. Манипулативите им помагаат на децата да научат математички вештини додека сортираат, бројат, дизајнираат и конструираат. Комбинирајте ги транспарентните манипулативи со лесна маса (продадена одделно) и видете како боите оживуваат додека светлината сјае. Овој манипулативен сет доаѓа во издржлива проѕирна пластична канта со капак и удобна рачка за движење од соба во соба. Наменет за деца на возраст од 3 и повеќе години. Им помага на малите да развијат координација рака-око, просторно размислување и креативни вештини за решавање проблеми. Манипулативите им помагаат на децата да научат математички вештини додека сортираат, бројат, дизајнираат и конструираат. 128 парчиња.

Избор на купувачи..