• Неодамнешно
Конкуренција Камери 1632-Ултра Про Магнум Ролери Рокер Оружје 1. 7 16
zoom_in

Конкуренција Камери 1632-Ултра Про Магнум Ролери Рокер Оружје 1. 7 16

DEN 1527.20

Количина на стоки
check Достапно на барање

Ултра Про Магнум Ролери За Форд V8 289-302-351w апликациите не само што ги исполнуваат возвишените стандарди на оригиналните Pro Magnums, туку ги земаат и перформансите, стабилноста и вредноста на обетката на сосема ново ниво. Овие рокерски краци имаат дијаметар од 7/16" обетка и сооднос 1,6. Хромемолниот материјал 8650 и заоблениот дизајн сличен на веб даваат зголемена сила и цврстина, а сепак го намалуваат моментот на инерција и ја оптимизираат динамичката рамнотежа. Уникатната надворешна завршница на црн оксид помага да се спречи корозија и ја зголемува издржливоста. Одликувајќи се со преголеми ковчези, прецизно сортирани игла лежишта и стврднати ролери совети за крајна во перформансите и сигурноста. Оптимизираните празнини на држачот и пружината на вентилот овозможуваат употреба на повеќето пружини со дијаметар, држачи и +.050 " брави без дозвола или проблеми со опремата.Корисник 1каталог гаранција Каталог Инвестиции фрлија 8650 хромемолија тело и заоблени, веб-како дизајн испорача зголемена сила и ригидност, додека сеуште намалување на моментот на инерција. Уникатната надворешна завршница на црн оксид помага да се спречи корозија и ја зголемува издржливоста. Оптимизираните празнини на држачот и пружината на вентилот овозможуваат употреба на повеќето пружини со дијаметар, држачи и +.050" брави без дозвола или опрема прашања. Функција преголеми ковчези, прецизно сортирани игла лежишта и стврднати ролери совети. Доживотна Гаранција-Толку силна Што Комп Камерите ги гарантираат рокерските тела против кршење доживотно. За употреба со до 850 килограми отворен пролетен притисок.

Избор на купувачи..