• Неодамнешно
® Акрилик Кивање Стража Биро Делител-24 24 Маса, Јасно
zoom_in

® Акрилик Кивање Стража Биро Делител-24 24 Маса, Јасно

DEN 2.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Никогаш не користете производи што содржат амонијак, ацетон, јаглерод тетрахлорид, соединенија за чистење, алкохол, белило, ароматици или бензин. ** Маркерите за суво бришење растворливи во вода се безбедни за употреба на овие акрилни панели . Непочитувањето на горенаведените упатства може да предизвика пожолтување, пукнатини и гребнатини во акрилната обвивка и може да и даде на површината матиран изглед. Други форми на маркери за суво бришење не се препорачуваат бидејќи ќе биде тешко да се избришат и евентуално може да остават дамки и духови. Користете само производи за чистење со ознака "комерцијални пластични средства за чистење" или благ сапун и вода за да ја отстраните нечистотијата и остатоците. Изберете јасна верзија за одржување на видната линија за отворена комуникација.Додека вработените се враќаат на работното место и учениците се враќаат во своите училишта, ние мора да ги преиспитаме нашите средини за да помогнеме во одржувањето на разделбата и безбедното дистанцирање. ВРАЌАЊЕ На Луксор Акрилик Кивање Чувар Биро Разделувачите се заштитни бариери кои доаѓаат во различни паметни опции за монтирање. Сите растворувачи треба да се избришат со свежа вода и да се избришат суви за да се намали и спречи забележувањето на водата. Оваа гаранција ќе биде ништовна ако се користат штетни растворувачи за чистење. Нашиот модел на маса нуди одлична опција за паузи, простории за состаноци и работни простори за соработка. Без разлика каква конфигурација на работниот простор се обидувате да ја доградите, имаме решение за бариера за социјално растојание кое нуди лесна инсталација и супериорни перформанси. КАРАКТЕРИСТИКИ : • Создава бариери меѓу луѓето за да помогне во заштитата од кашлање и кивање • Лесно склопување со вклучен хардвер, инсталација без алатки • Седи на маси со вклучени стапала на маса • Чистите акрилни панели одржуваат јасна линија на видување за отворена комуникација • Полу-непроѕирните матирани панели ја подобруваат приватноста и го минимизираат одвлекувањето на вниманието • Малиот јаз помеѓу панелот и масата овозможува каблите да минуваат низ • Лесно се чистат со крпа од микрофибер и РАСТВОР на благ Сапун За Садови и вода или комерцијални пластични средства за чистење оценети безбедни за употреба на акрилик* • безбедни за употреба со маркери за суво Бришење растворливи во вода** спецификации : • вклучува : 1 панел и 2 стапки • материјал на панел : чист или матиран акрилик • материјал За стапала : алуминиум обложен со прав • дебелина на панелот : 1/4" • потребни алатки : ален клуч (вклучен) предупредување : соодветна грижа и чистење на акрилик-ве молиме прочитајте претходно ИНСТАЛИРАЊЕ.

Избор на купувачи..