• Неодамнешно
Вокер Издувни Гасови Калкат Јаглехидрати Директно Вклопување каталитички Конвертор одговара изберете: 2011-СУБАРУ ФОРЕСТЕР, 2013-СУБАРУ XV CROSSTREK
zoom_in

Вокер Издувни Гасови Калкат Јаглехидрати Директно Вклопување каталитички Конвертор одговара изберете: 2011-СУБАРУ ФОРЕСТЕР,

DEN 2210.88

Количина на стоки
check Достапно на барање

Дизајнирани, тестирани и потврдени за сигурна усогласеност за да се исполнат стандардите ЗА ЈАГЛЕНИ ХИДРАТИ, Каталитичките Конвертори Со Директно Вклопување На Вокер Калкат се достапни ЗА ВОЗИЛАТА ОБДИ (1996 и понови) и необд (1995 и постари) и обезбедува прецизно вклопување во стилот НА ОЕ. Јаглехидрати во СОГЛАСНОСТ користи за употреба НА ВОЗИЛА ОБДИ, 1996 и понови И НЕ-ОБД 1995 и постари. Правни за продажба ВО КАЛИФОРНИЈА, КО и други држави кои бараат конвертори за замена во согласност со ЈАГЛЕХИДРАТИТЕ. Консултирајте се со прописите за резервни конвертори на вашата држава. Конзистентни ПЕРФОРМАНСИ Користи прецизен процес на обложување во стилот НА ОЕ за да нанесе материјал за катализатор на подлогата, обезбедувајќи конзистентни перформанси за усогласеност со уверените емисии. ДИЗАЈН СО ДИРЕКТНО ВКЛОПУВАЊЕ користи Решение За замена На Завртки Со Директно вклопување со закачалки, загради, рути и топлински штитови во стилот НА ОЕ за лесна инсталација што не бара специјализирана изработка или заварување. СИЛНИТЕ И ИЗДРЖЛИВИ краеви Имаат дебели прирабници во стилот НА ОЕ, закачалки и држачи за цврстина и тело од нерѓосувачки челик со алуминизирана цевка и топлински штитови за издржливост. СУПЕРИОРНАТА ТЕХНОЛОГИЈА користи Оптимален мантил за перење со висока технологија формулиран за да испорача супериорни перформанси (во споредба со КОНВЕРТОРИТЕ во СОГЛАСНОСТ СО ЕПА). Одговара Изберете : 2011-2015 СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4 Цил 2,5 Л 2013-2014 СУБАРУ XV CROSSTREK 4 Цил 2 Л 2012-2014 СУБАРУ ИМПРЕЗА 4 Цил 2 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Избор на купувачи..