• Неодамнешно
Кардамом на Мортон и Басет, 1. мл
zoom_in

Кардамом на Мортон и Басет, 1. мл

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Подземниот кардамон е од суштинско значење во индиските и средноисточните јадења. Додадете нотка на кардамом на земја Мортон и Басет во кари и ориз Пилаф. Обидете се со цртичка на омилените колачи. Вкусно е во пијалоци за кафе, чај и чаи. Една лажичка е еднаква на приближно седум парчиња кардамон. Мортон и Басет Кардамом : Сите природни. Без сол. Без msg. Нема конзерванси. Не-зрачените. Кошер.

Избор на купувачи..