• Неодамнешно
Декоарт Блескави Метали Акрилна Боја, оз. Ледено Сино
zoom_in

Декоарт Блескави Метали Акрилна Боја, оз. Ледено Сино

DEN 527.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Направена со ситно мелени метални снегулки, оваа светла акрилна боја е идеална за додавање метални акценти на повеќето проекти. Додадете сјај со живописна, блескава боја на дрво, платно, гипс, метал, смоли, керамички бисквити, папие маше, стиропор, хартија, рамки за табли за постери, светилки, вазни, фигурини, свеќи, држачи за свеќи и ткаенина. Одлично за сликање, сунѓер, вештачка завршна обработка или додавање метални акценти на уметнички, занаетчиски и домашни декор проекти. Декоарт Блескави Метали е висококвалитетна, метална боја која нуди одлична покриеност за украсување на домот. Совршен за вештачка завршна обработка, сликање сунѓер и додавање метални акценти на проекти. Одлично за рамки, светилки, вазни, фигурини, украси, држачи за свеќи и сите украсни парчиња акцент. Чистење на сапун и вода. 2 унци по шише.

Избор на купувачи..