• Неодамнешно
Дизајн Куќа Про Лале Сала И Плакарот Врата Копчето, Сатен Никел
zoom_in

Дизајн Куќа Про Лале Сала И Плакарот Врата Копчето, Сатен Никел

DEN 85.92

Количина на стоки
check Достапно на барање

Дизајнерската Куќа 784793 Сала За Лалиња И Копче на Вратата од Плакарот е завршена во сатенски никел и наменета за врати од левата или десната рака. Совршено одговара за вратите од спалната соба и плакарот што не треба да се заклучуваат. Ова копче одговара на двата најчести задни сетови во САД (2-3/4 - инчен и 2-3/8-инчен). Завртката за бравата од 1/2 инчи е обложена со никел и не попушта еднаш на своето место. Ова копче е во форма на лале и не вклучува цилиндри со клучеви. Користете го ова копче на стандардни врати со дебелина од 1-3/8 инчи и 1-3/4 инчи. Овој производ има аголна плоча со радиус од 1 инчи на 2-1/4 инчи. Ако ја подготвувате вратата за инсталација, вкрстената дупка треба да биде со дијаметар од 2-1/8 инчи, а отворот на работ треба да биде со дијаметар од 1 инч. Овој производ Е сертифициран ANSI Одделение-3, што значи дека ова копче е оценето за станбена безбедност. Дизајнерската Куќа 784793 Сала За Лалиња И Копче на Вратата од Плакарот доаѓа со 5-годишна ограничена механичка и завршна гаранција за заштита од дефекти во материјалот и изработката. За левата или десната рака врати; 2-Насочен Прилагодлив. АНСИ Одделение-3 Сертифициран. Се прилагодува за 2-3/4" и 2-3/8" назад; Одговара на 1-3/8" и 1-3/4" дебели врати. Премин; Копчето не се заклучува. 5-Годишна ограничена механичка/5-Годишна ограничена гаранција за завршна обработка.

Избор на купувачи..