• Неодамнешно
Играње Со Леснотија: Здрав Пристап Кон Техниката На Гитара
zoom_in

Играње Со Леснотија: Здрав Пристап Кон Техниката На Гитара

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

"Свирењето Со Леснотија е книга за techniqueономска техника за гитара, како и други инструменти. Познатиот класичен гитарист Дејвид Лајснер нуди вовед во основната анатомија на движење, совети за ослободување од непотребната напнатост, пионерски идеи за ангажирање на големи мускули и совети за вежбање и подготовка на концерти.". Свирењето Со Леснотија е книга за techniqueономска техника за гитара, како и други инструменти. Познатиот класичен гитарист Дејвид Лајснер нуди вовед во основната анатомија на движење, совети за ослободување од непотребната напнатост, пионерски идеи за ангажирање на големи мускули и совети за вежбање и подготовка на концерти. • Автор : Дејвид Лајснер • ИСБН : 9780190693305 • Формат : Тврд Повез • Датум На Објавување : 2018-10-18.

Избор на купувачи..