• Неодамнешно
Servus XTP® XTRA ВЛЕЧЕЊЕ Челик Прст во Пвц Подигање Големина 7
zoom_in

Servus XTP® XTRA ВЛЕЧЕЊЕ Челик Прст во Пвц Подигање Големина 7

DEN 1.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Чувајте ги стапалата безбедни и заштитени од удари во опасни работни средини Со Сервус XTP 15-инчен Пвц Челик Отпорен На Хемикалии Машки Работни Чизми. Идеални за работници во преработка на храна или на нафтени платформи, овие машки работни чизми имаат конструкција обликувана со инјектирање, Технологија со Тројна Густина (ТДТ) која се спротивставува на деградацијата од изложеност на хемикалии. ФОРМАТА на СТАПАЛОТО контурната влошка и широкото челично стебло во овие водоотпорни гумени чизми обезбедуваат поддршка за лак и пета за удобност во текот на долгите денови на нозете. Централниот ѓон со двојно соединение го зголемува животот на амортизирање и газење, додека надворешниот ѓон со отворена шема самочисти течност и остатоци со секој чекор. Периметарот на надворешниот ѓон е формулиран за цврста поддршка со долго носење. Жолтата лента на средниот ѓон укажува на присуство на безбедносен прст. Овој Сервус пвц багажник Во Црна / Сива боја ги исполнува стандардите ASTM F2413-18 M/I/C and и ASTM F1671 / F1671 M - 13. Ги исполнува Astm F2413-18 M/I/C. Исполнува Отпорност На Вирусна Пенетрација АСТМ Ф1671 / Ф1671М-13. Машки Цели Големини 3-15. Одговара На Женските Големини : 5-12.

Избор на купувачи..