• Неодамнешно
Богатствата НА каролина WDK4642CDL-РОДИТЕЛ Марди Грас Оз Декоративна Свеќа Од Соја, повеќебојна
zoom_in

Богатствата НА каролина WDK4642CDL-РОДИТЕЛ Марди Грас Оз Декоративна Свеќа Од Соја, повеќебојна

DEN 199.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Богатствата НА каролина WDK4642 CDL-РОДИТЕЛ Марди Грас 10 мл Декоративна Свеќа Од Соја, разнобојна Оваа Декоративна Свеќа од Соја од 10 мл е од колекцијата Богатства На Каролина марди Грас. Дали сте уморни од здодевни свеќи? Ова е совршено решение. Свеќа од соја од 10 мл во убаво украсен сад. Овој контејнер содржи уметнички дела од нашите уметници и може повторно да се користи откако ќе се изгори свеќата. Свеќата внатре е голема рачно истурена свеќа од 10 мл, направена од 100% Соја, која обезбедува чиста запалена свеќа. Ова е целосно бел восок кој не содржи бои базирани на хемикалии. Нашите француски масла во комбинација со нашиот восок од соја произведуваат силен мирис. Секогаш гори на повидок и држете ја свеќата подалеку од запаливи предмети, миленичиња и деца. Исечете фитил до 1/4 инчи пред осветлување. Осигурајте се дека вашата свеќа е на рамна површина кога гори. Не палете ја свеќата повеќе од четири часа како време. Престанете да користите кога ќе остане само 1/4 инч восок. Ние проценуваме околу 70 часа време на изгореници од секоја свеќа. Ова зависи од протокот на воздух околу свеќата, времетраењето на секое изгорување и одржувањето на фитилот. Оваа Свеќа Од Соја од 10 мл е Од Сезонската категорија производи На Каролин. Уживајте во овој Мирис На Кралска Торта за да го наполните воздухот во вашата соба. Голема 10 унца декоративна соја свеќа рака истури во декоративен керамички држач. 100% Восок од Соја обезбедува чиста запалена свеќа и силен мирис со миризливи масла. Чувајте ја свеќата подалеку од запаливи предмети, миленичиња и деца за безбедно да ја изгорите оваа свеќа. Секогаш гори на повидок. Исечете го фитилот на 1/4 инчи пред осветлување и Исечете го фитилот на 1/4 инчи пред осветлување. подароци, колекционерски предмети, подароци Од Марди Грас и колекционерски предмети.

Избор на купувачи..