• Неодамнешно
Моси Младинска Заседа-Костум За Дожд Х-Медиум
zoom_in

Моси Младинска Заседа-Костум За Дожд Х-Медиум

DEN 639.68

Количина на стоки
check Достапно на барање

Никогаш нема да бидете изненадени од Она Што Мајката Природа ви го фрла ВО опремата ЗА дожд ОД СЕРИЈАТА МОСИ ЗАСЕДА-Х. Водоотпорната облека за дожд доаѓа и во возрасни и во младински големини, и е достапна во јакни, панталони и премиум пвц пончо. Серијата Заседа-Х ќе ве држи чекор понапред од дождот. * Карактеристики на јакна : * Луксузна поли/пвц конструкција со целосно заштитно обложување на времето * Два предни главни џебови со целосно затворање на размавта * Главен панел со патент комплетен со заштита од бура од бура * Целосна хауба-скриена во одделот за јака со патент * внатрешни панели за манжетни за раце-чувајте ги карактеристиките на временските услови и Ветерните Панталони : * Еластичниот струк обезбедува удобно вклопување * Прилагодливо дно на ногата-обезбедува прилагодување за чизми/чевли.

Избор на купувачи..