• Неодамнешно
Дорман 602 - Поврзување На Бришачите на Шофершајбната За Специфични Модели На Фолксваген одговара избери: 2009-ФОЛКСВАГЕН ТИГУАН, ФОЛКСВАГЕН ТИГУАН ЛИМИТЕД
zoom_in

Дорман 602 - Поврзување На Бришачите на Шофершајбната За Специфични Модели На Фолксваген одговара избери: 2009-ФОЛКСВАГЕН ТИГУАН,

DEN 2331.36

Количина на стоки
check Достапно на барање

Оваа замена на врската на бришачите на шофершајбната е дизајнирана да одговара на функцијата и перформансите на оригиналната врска на одбрани години на возила, марки и модели за враќање на работата на бришачите. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - оваа врска на бришачите на шофершајбната одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналната врска на опремата на одредени возила. Ги враќа перформансите-ја поправа неуспешната рака на чудакот за да ја врати работата на сечилото на бришачот. Специфична апликација-обратна конструирана од оригиналниот дизајн на одредени години на возила, марки и модели. Доверлив квалитет-поддржан од тим инженери и квалитетни специјалисти во Соединетите држави. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 2009-2017 ФОЛКСВАГЕН ТИГУАН 2018 ФОЛКСВАГЕН ТИГУАН ОГРАНИЧЕНО И повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Избор на купувачи..