• Неодамнешно
Авеено Смирувачко Миење На Телото за Чувствителна Кожа, Камелија, фл. оз
zoom_in

Авеено Смирувачко Миење На Телото за Чувствителна Кожа, Камелија, фл. оз

DEN 2.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Нежно исчистете ја и смирете ја кожата во еден чекор Со Авеено Смирувачко Миење На Телото За Чувствителна Кожа Со Пребиотик Овес + Камелија. Ова смирувачко секојдневно миење на телото од бренд за нега на кожата препорачан од дерматолог чисти и помага во зачувување на микробиомот на кожата, оставајќи ја кожата да се чувствува мека, чиста и мазна. Направено со 98% природни состојки, вклучувајќи пребиотички овес и камелија, дневното миење со пена е формулирано без сапуни, фталати, сулфати, парабени и бои и погодно за чувствителна кожа. За најдобри резултати, добро протресете го смирувачкото миење на телото пред употреба, а потоа исцедете мала количина миење на влажен пуф, крпа за перење или раце и изградете богата пена. Авеено Смирувачко Миење На Телото за Чувствителна Кожа со Пребиотички Овес И Масло Од Камелија. Секојдневното миење на телото нежно ја чисти и смирува кожата, оставајќи ја да се чувствува чиста и мазна. Смирувачкото средство за чистење помага да се зачува микробиомот на вашата кожа со нежно чистење. Смирувачкото миење е направено со 98% природни состојки, вклучувајќи овес и камелија. Пребиотичкото перење овес е формулирано без сапуни, фталати, сулфати, парабени и бои. Користете миење на телото со тресење шише, а потоа стискајќи мала количина на влажен пуф, крпа за перење или раце. Изградете смирувачко миење на телото во богата пена за чистење и омекнување на кожата од глава до пети, а потоа исплакнете. Миење на телото Од Авеено, бренд за нега на кожата препорачан од дерматолог.

Избор на купувачи..