• Неодамнешно
Бриџстоун Потенца РЕ980АС УХП 225 45Р 96В ХЛ Патничка Гума Одговара: 2014-Мазда Гранд Туринг, 2011-ИНФИНИТИ Г ИПЛ
zoom_in

Бриџстоун Потенца РЕ980АС УХП 225 45Р 96В ХЛ Патничка Гума Одговара: 2014-Мазда Гранд Туринг, 2011-ИНФИНИТИ Г ИПЛ

DEN 1.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Bridgestone Potenza RE980 AS 225/45 R19 96w XLOVERVIEWGet остри, одговорно ракување со гума со ултра високи перформанси и целогодишно влечење на гума за сите сезони со Bridgestone Potenza RE980 AS. Потенца РЕ980АС има напредна гумена формулација обликувана во асиметрична шема на шарите со 5 ребра, плус заоблени слотови, испреплетени шипки, отворени слотови за рамо и цврсто централно ребро за подобрени патни манири. Дополнително, Потенца РЕ980АС е поддржан од 50.000 милји живот на шарите. Дизајниран за употреба на купеа, седани и спортски автомобили. Поддржан од ограничен производител од 50.000 милји животот на шарите. Асиметрична шема на шарите за остро ракување. Периферните жлебови ја отстрануваат водата од контактната лепенка на гумата за зголемена влажна влечна сила. Заоблени слотови, отворени слотови за рамо, испреплетени шипки ја зголемуваат влечната сила. Големина : 225/45Р19. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2017-22 Бмв X1 s Drive28i 2008-09 Dodge Калибар SRT-4 2022-23 фолксваген Таос СЕЛ 2008-10 INFINITI G37 Патување 2017-20 Nissan Непријателски Спорт SL 2018 Bmw X2 Sdrive28i 2018-20 Mazda 6 Гранд Туринг Резерва 2021 мазда 6 куро ИЗДАНИЕ 2018-23 мини купер сонародник св Е Ал4 2022 нисан непријателски спорт сл 2015-16 Бмв 328И XDRIVE БАЗА 2019-23 Бмв X2 M35i 2014-16 Bmw 328i gt Xdrive база 2017 мини купер сонародник All4 2017-19 Bmw 330i gt xdrive база 2015 Infiniti q60 премиерот издание 2014 Infiniti Q60 Ipl 2014-16 bmw 335i Gt XDRIVE БАЗА 2017-19 BMW 340i Gt Xdrive База 2020-22 Fiat 500 X СПОРТ И ПОВЕЌЕ - Додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Избор на купувачи..