• Неодамнешно
1-Карат Т. Г. В. Перидот Со Круша И Карат Т. В. Дијамант 14кт Веренички Прстен Од Жолто Злато
zoom_in

1-Карат Т. Г. В. Перидот Со Круша И Карат Т. В. Дијамант 14кт Веренички Прстен Од Жолто Злато

DEN 3.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Посветете и го срцето со овој убав Веренички Прстен Тангело. Монтиран во пенливо жолто злато, овој прстен се одликува со скапоцен камен со круша, поставен од перидот (8х6мм) во центарот со 18 дијаманти со кружен пресек, поставени на половина пат надолу по лентата, давајќи му на прстенот елегантен изглед. Со висока полирана завршница, овој волшебен прстен сигурно ќе се најде под списокот "Топ 10 Веренички Прстени" и ќе ја направи горда сопственичка. Изработени во 14кт Жолто Злато. 1-1/7ct t.g.w. Peridot. Перидот Сече : Круша. 1/7ct t.w. Дијамант. Дијамантска Боја : Г-Х. Дијамантска Јасност : И2-И3. Камења Поставени. Пропусен опсег : 1,4 мм. Веренички Прстен. Август Раѓање Камен. Висока Полска Завршница-Завршена со висок лак за дополнителен сјај и сјај. Спакувани До Совршенство - Со Тангело, добивате повеќе од сјај бидејќи сите наши парчиња се спарени со гарантна картичка, сите завиткани во неверојатна кутија за подароци. Безвременски Класици-Прифаќањето на најновите стилови е важно За Тангело, но нивното вртење безвременско е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобална Изработка-Тангело е кулминација на повеќе од 4 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат висококвалитетни накит и иновативна инспирација за секое парче. Тангело парична казна накит имаше уникатно парче за секој стил. Танџело Гаранција-Тангело гарантира дека целиот накит што го продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа е лого означува производи со висок квалитет, врвна инспекција, премиум материјали и неверојатно супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се сертифицирани точни според стандардите на Комитетот за Будност На Златарот. 100% Гарантирано Задоволство-Нашиот високо посветен тим за грижа за клиенти секогаш е среќен да помогне, доколку е потребно.

Избор на купувачи..