• Неодамнешно
Алафија Бебе И Деца Негување Дневен Регенератор И Отплеткувач Со Шеа Путер, Мирис На Лимон И Лаванда, фл оз
zoom_in

Алафија Бебе И Деца Негување Дневен Регенератор И Отплеткувач Со Шеа Путер, Мирис На Лимон И Лаванда, фл оз

DEN 2.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Алафија негување лимон лаванда регенератор и детанглер, подготвени со етички тргува нерафинирано шеа путер, смирувачки маточина, и заштитни ним лист, нежно услови и отплеткува косата на вашето дете. За секојдневна употреба на нормални до многу суви типови коса. Без сулфати, парабени, фталати, силикони, минерално масло, вештачка боја или синтетички мирис. Нанесете мала количина за чистење на влажна коса и масирајте ја во скалпот. Користете прсти или чешел со широк заб за да ги отстраните заплеткувањата. Работи најдобро Со алафија бебиња и деца шампон и миење на телото. Само за надворешна употреба. РЕГЕНЕРАТОР и ОТПЛЕТКУВАЧ : Нежно ја условува и отплеткува косата на вашето дете. НЕЖНО И НЕГУВАЊЕ : алафија детски регенератор и отплеткувач е рачно изработен со сертифициран фер трговски нерафиниран шеа путер за нежно уредување и отплеткување додека ја храни косата. ЧИСТА, ФЕР ТРГОВИЈА, БЕЗ СУЛФАТ : Направена со љубов и почит. Производите на алафија не содржат сулфати, парабени, фталати, силикони, минерално масло, вештачка боја или синтетички мирис. Гордо без суровост. Алафија е социјално претпријатие во мисија да создаде поодржлива и правична иднина. Нашите кооперативи предводени од жени во Западна Африка произведуваат состојки за фер трговија вкоренети во традицијата. Кога ги избирате нашите рачно изработени производи, ни се придружувате во поддршката на образованието, грижата за мајките и одржливоста на животната средина.

Избор на купувачи..