• Неодамнешно
Dorman 674-DPF Заптивка Комплет За Специфични Isuzu Модели Одговара изберете: 2011-ISUZU NPR, ISUZU NPR HD
zoom_in

Dorman 674-DPF Заптивка Комплет За Специфични Isuzu Модели Одговара изберете: 2011-ISUZU NPR, ISUZU NPR HD

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Кога филтерот за дизел честички (DPF) е неуспешен или оштетен, сервисирајте го темелно со инсталирање на оваа заптивка за директна замена. Изработен од издржливи материјали за сигурна услуга, одговара на функцијата на фабричкиот дел и обезбедува цврсто запечатување на ДПФ. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - оваа дихтунза за филтер за дизел честички (DPF) одговара на оригиналната заптивка потребна за поправка на DPF на одредени возила. Идеално решение-оваа заптивка е сигурна замена за оригинален дел кој е оштетен, неуспешен или исчезнат. Издржлива конструкција - овој дел е направен од квалитетни материјали за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница.

Избор на купувачи..