• Неодамнешно
Виножито Крафт Дуо-Заврши Крафт Хартија Ролна, лб, Нозе, Кралската Сина
zoom_in

Виножито Крафт Дуо-Заврши Крафт Хартија Ролна, лб, Нозе, Кралската Сина

DEN 239.52

Количина на стоки
check Достапно на барање

Виножито Дуо - Финиш Крафт Хартиените Ролни се направени од 100 проценти крафт влакна за супериорна јачина и издржливост. Овие ролни отпорни на избледување имаат забна страна за ракување со креда, темпера, акварел или акрилни бои. Другата страна на хартијата што не крвари е мазна и совршена за пенкало со филц, сликање со прсти и цртање со фина линија. Оваа хартија за тежина од 40 фунти доаѓа на ролна што одговара на стандардните диспензери за решетки и доаѓа во индивидуален картон. Двостраниот крафт ролна нуди двојни опции за прикажување уметност и занает. Една мазна страна е идеална за филц пенкало, слики со прсти и цртање со фина линија. Наспроти забната страна е идеална за креда, темпера, акварел и акрилни бои. Хартијата отпорна на избледување обезбедува трајна осветленост. Без киселина и може да се рециклира.

Избор на купувачи..