• Неодамнешно
1- Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир и дијамант-акцент 10kt бело злато ореолски прстен за ангажман
zoom_in

1- Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир и дијамант-акцент 10kt бело злато ореолски прстен за ангажман

DEN 1.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Однесувајте се кон себе или со саканата личност со оваа зачудувачка Миабела, создаде бел сафир и прстен за ангажман на ореол со дијаманти. Одликувајќи се со тркалезен, поставен на измет, создаден бел сафир скапоцен камен (седум милиметар од седум милиметри) во центарот, овој прстен е сигурен дека ќе ве натера да блеснете. Дванаесет кружни, дијаманти поставени од прсти (G-H, I2-I3) формираат ореол и украсување на бујниот бел златен бенд. Засилено со високо-поли-финиш, овој создаден бел сафир и дијамантски акцент на ангажманот прави убав додаток на секоја колекција накит. Означете посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит. Сите набавки на Миабела доаѓаат со крпа за полирање на накит. Миабела 1-5/8 Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир и дијамант-акцент 10kt прстен за ангажман на бело злато ореол : направен во 10kt бело злато0.05 ct. Т.В. Diamonds Diamond Color : G-Hdiamond Clarity : I2-I31-5/8 Ct. Т.Г.В. Создадено бело Sapphire Prong Settoneband Ship : 1.1mmships со накит Миабела, полирање на крзно, пакувано во кутија за подароци.

Избор на купувачи..