• Неодамнешно
Дервент Акварел Хартија Рампа, 16.5 23.4
zoom_in

Дервент Акварел Хартија Рампа, 16.5 23.4

DEN 415.52

Количина на стоки
check Достапно на барање

Оваа мазна природна ткаена хартија е особено развиена за употреба со моливи растворливи во вода, а исто така работи добро со сите видови медиуми растворливи во вода. Создадете динамични миења и текстури од графит и експериментирајте со влажни и суви техники. Супериорната мазна текстура на хартијата ја прави неверојатно разноврсна, со што се подобрува работата со молив која техника и да ја изберете. Таа е идеална за сложени акварел слики, како и дури и миење на боја, или комбинација од двете. 12 листови, Без Киселина, 140 фунти.

Избор на купувачи..