• Неодамнешно
Јабско Флангемаунт Дувалка-ЦФМ-12в-35115-0020
zoom_in

Јабско Флангемаунт Дувалка-ЦФМ-12в-35115-0020

DEN 0.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Дизајниран за отстранување на бензинските пареи формираат куќишта што содржат бензински мотори. Ефикасна евакуација со голем волумен на пареи на садови со мотори на бензин. Кога е правилно инсталиран и користен, ги исполнува барањата На НАСЛОВОТ НА РЕГУЛАТИВАТА НА USCG 46, поглавје I, Дел 183 Подпарт К за морска вентилација. МОНТИРАЊЕ НА ПРИРАБНИЦА : Генерално монтиран со порта за празнење прицврстена директно на рамна надворешна површина за да се минимизира потребното канализирање. Влезната порта може да се поврзе со цревото на каналот со областа што бара вентилација. FLEXMOUNT : Имајте и влезни и излезни порти дизајнирани за лизгачки флексибилни канални врски. Идеален кога се претпочита" во линија " инсталација на вентилатор. Може да се ротира во држач за монтирање што овозможува инсталација со порта за празнење во која било насока. 3" пристаништа. Проток на воздух : 105 СМ. Засилувачи : 4.4. Осигурувач : 6. Во-3 " /Надвор-2-3/4". Големина : 5-1/2"Hx4-3/4"W x6-3/4"L. MFG# 35115-0020 351150020 UPC# 671880029735 Jabsco 35115-0020 12v Вентилатор Прирабница Монтажа и 3" Црево : Нуди безбедно, ефикасно И имаат голем обем евакуација на опасни пареи на садови опремени со бензински мотори. Задоволете ги барањата На НАСЛОВОТ НА РЕГУЛАТИВАТА НА USCG 46, поглавје I, дел 183, подпарт К за морска вентилација кога е правилно инсталирана и користена. Биа тип прифатени. Исто така, исцрпува топол воздух од галиите и просториите на моторот, вентилирајќи пареа или мириси од главите и општата циркулација на морскиот воздух. Изграден од цврсто армирано пластично куќиште и едноделен избалансиран ротор за максимална отпорност на корозија. Вентилаторите за монтирање прирабници обично се монтираат со порта за празнење прицврстена директно на рамна надворешна површина што го минимизира потребното канализирање. Влезната порта може да се поврзе со цревото на каналот со површината што бара вентилација. 105 ЦФМ, 4,3 Засилувачи и 6 3/4 "Л х 4 3/4" В х 5 1/2 " Х.

Избор на купувачи..