• Неодамнешно
ХА Премиум Филтер За Воздух На Моторот Одговара На Хјундаи Битие Купе 2.0 Л 2013-2014
zoom_in

ХА Премиум Филтер За Воздух На Моторот Одговара На Хјундаи Битие Купе 2.0 Л 2013-2014

DEN 3.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Промената на филтерот за воздух на моторот е мала задача што може да има големо влијание врз перформансите и долговечноста на моторот. За оптимално здравје на моторот, се препорачува филтерот за воздух на моторот да се заменува на секои 12 месеци или 12.000 милји. Повеќето филтри за воздух на моторот се многу лесни за промена – бараат малку, или без алатки и само неколку минути од вашето време. ЕКОГАРД XA10240 КОМПАТИБИЛЕН СО : . Хјундаи Битие Купе 2.0 Л 2013-2014 КОМПАТИБИЛЕН Со Хјундаи Битие Купе 2.0 Л 2013-2014. ЗАМЕНУВА ACDELCO A3347 C, FRAM CA11420, HYUNDAI 28113-2 M200, WIX WA10022. ПОДОБРЕТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ со менување на филтерот за воздух на вашето возило најмалку на секои 12.000 милји (или како што е препорачано во упатството за сопственикот на вашиот автомобил); за да се осигурате дека моторот на вашето возило има чист и ефикасен проток на воздух што му е потребен за брзо забрзување и моќност. Одговара Изберете : 2013-2014 ХЈУНДАИ БИТИЕ КУПЕ 4 Цил 2 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Избор на купувачи..