• Неодамнешно
Време Мк Кожа Воен Часовник ТВ2Р96700
zoom_in

Време Мк Кожа Воен Часовник ТВ2Р96700

DEN 702.72

Количина на стоки
check Достапно на барање

Добро изработена и безвременска челичната кутија со завршница со бронзен тон е надополнета со црно бирање и темно кафеава кожна лента. Часовникот е претставен со куќиште од нерѓосувачки челик со дијаметар од 40 мм. Црното бирање со arпски броеви има централни часови минути и секунди. Бирачот може ДА се пофали со функцијата За Ноќно Светло ИНДИГЛО. Часовникот се напојува со кварцно движење. Овој модел е водоотпорен на 30 метри и се носи на кафеав кожен ремен прицврстен на зглобот со танг тока. Тимекс Мк1 Кожен Воен Часовник ТВ2Р96700.

Избор на купувачи..