• Неодамнешно
Пилсбери Подготвен За Печење Лиза Френк Еднорог Облик Шеќер Колаче Тесто, 9. оз
zoom_in

Пилсбери Подготвен За Печење Лиза Френк Еднорог Облик Шеќер Колаче Тесто, 9. оз

DEN 399.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

БРЗО И ЛЕСНО : Едноставно ставете го тестото за колачиња во фрижидер на лист за колачиња и печете за топли и џвакачки колачиња за неколку минути. Фантастични шеќерни колачиња со форми на светло сини ѕвезди и жешки розови еднорози ја поттикнуваат имагинацијата. КОЛАЧИЊА СО ШЕЌЕР ВО ФОРМА НА ЕДНОРОГ : Уживајте Во Носталгијата на шеќерните колачиња со еднорози и ѕвезди, инспирирани од магичниот свет На Лиза Френк. Изнесете колачиња во форма на еднорог во рерна кога вашите деца си играат со налепниците На Лиза Френк или боенките. Претходно исеченото тесто за колачиња не значи мешање или мерење. Или, јадете го тестото за колачиња неварено (побарајте безбедно за јадење сиров печат). Пилсбери се стреми да ги направи домашните печени моменти екстра посебни преку нашите производи и рецепти, кои помагаат готвењето и печењето да бидат лесни и погодни дури и за најпрометните семејства. СОДРЖИ : една кутија Од 9,1 мл Таблсбери Подготвена За Печење Тесто За Колачиња Од Шеќер Во Форма На Лиза Френк Еднорог; прави 20 колачиња. Додадете ги во вашите пролетни грицки за забави или трпеза за десерти. Печете серии за роденденска забава со тема еднорог и виножито. КУТИЈА БЛУЗИ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ УЧЕСТВУВААТ ПРОИЗВОД : да му ја врати на училиштата Со Pillsbury, преземете Кутија Блузи Стан за да дознаете повеќе и да почне да заработуваат пари за училиштата во потреба. Или, спарете со чаша ладно млеко и осмелете се да забиете! Добијте креативно вкусно колку што сакате со инспирација Од Пилсбери и Лиза Френк.

Избор на купувачи..