• Неодамнешно
Здраво хоби подготвено за боја, чиста мачка за сонце
zoom_in

Здраво хоби подготвено за боја, чиста мачка за сонце

DEN 14.08

Количина на стоки
check Достапно на барање

Создадете своја сопствена чиста уметност со прозорец со чиста хоби, подготвена за боја, чиста мачка Suncatcher! Залепете неколку бои на Hello Hobby Suncatcher за да ја ослободите вашата креативност и да ги претворите вашите прозорци во уметнички дела. Додадете живописни бои во пластичните диви во дизајнот Suncatcher за да создадете прекрасни шеми и обрасци на бои - користете го врвот на цевките или четката за боење за да ја ширите бојата и да направите забавни текстури! Посипете малку сјај на горниот дел од влажната боја за да ја направите вашата креација да заблеска колку што може светло, а потоа оставете ја магијата да се реши. Откако вашиот Suncatcher се исуши целосно, навојте низа низ дупката и ќе ја врзете околу чаша за вшмукување или обесете го како-е во добро осветлена област-бидејќи сонцето сјае низ вашиот дизајн, ќе оживее! Соберете други Suncatchers Hello Hobby за да создадете ефект на прозорец со витраж во кој било простор и да ја претворите сончевата светлина во виножита! Здраво хоби, подготвено за боја на мачка Suncatcher, пластика Suncatcher со црни контури, 3,84 in. X 4.13 in. X 0,15 in . Нека вашата креативност блеска и создадете своја пластична мачка Suncatcher со здраво хоби!. Истражете ја уметноста на мешање во боја додека ги комбинирате боите на Suncatcher (продадени одделно) во секој агол од вашиот дизајн на Suncatcher . Направете ја искра-користете сјај за да додадете магичен допир!. Вклучува дупка за лесно бесење!. Истражете различни дизајни на Hello Hobby Suncatcher и соберете ги сите за да ги претворите вашите прозорци во уметнички дела!. Вклучува : 1 пластична мачка Suncatcher (3,84 in. X 4.13 in. X 0,15 in.).

Избор на купувачи..