• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Светло на прозорецот Фабриккен“ платно уметност по дизајн Фабриккен
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Светло на прозорецот Фабриккен“ платно уметност по дизајн Фабриккен

DEN 1530.08

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Дизајн Fabrik Kens Ubject : Сè уште начин на живот : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има традиционален стаклен таван во центарот на рамката. Истакнати бои : црна, бела, сива боја што ја сочинуваат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Традиционален стаклен таван во центарот на рамката.

Избор на купувачи..