• Неодамнешно
И француски кошаркарски шорцеви Тери со џебови
zoom_in

И француски кошаркарски шорцеви Тери со џебови

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Од соберете игри до JV првенства, а 1 момче од шоуто во кошарка ќе ви помогне да достигнете друго ниво на перформанси. Направени од мека мешавина од памук и полиестер, овие шорцеви за обука се крајната лесна активна облека. Францускиот Тери е лесен и доволно удобен за да ве натера да се чувствувате кул на теренот или на каучот. Младинските салата шорцеви имаат еластична лента за половината за безбедно вклопување за време на дури и најинтензивната вежба или игра. Доволно издржлив за употреба на сезони, а 1 шорцеви ќе ви имаат победнички игри за наредните години. Дури и ако кошарката не е ваш стил, нашите атлетски шорцеви нудат целосен опсег на движење што ги прави идеални за секаков вид спорт. Функционални џебови на странични панели обезбедуваат дека никогаш нема да мора да се грижите за губење на телефонот. Достапно во најразлични бои од црна до морнарица сина боја за да можете да се совпаднат со маичката на вашиот тим и да се претстави на и надвор од теренот. Памук и поли мешавина од француски тери . лесен и дише. Истегнете еластична лента за половината за безбедно, но сепак удобно вклопување . џебови на странични панели . идеално за каузална или активна облека.

Избор на купувачи..