• Неодамнешно
Кралската Јулија Цврст Кадифен Кадифен Тепих, Слива, 6'7 6'7 Плоштад
zoom_in

Кралската Јулија Цврст Кадифен Кадифен Тепих, Слива, 6'7 6'7 Плоштад

DEN 2207.04

Количина на стоки
check Достапно на барање

Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. 100% Полипропилен. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Овој тепих за лесна нега има практично куп што не пролева и работи убаво во трпезаријата, дневната соба, спалната соба, домашната канцеларија, расадникот или влезот. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно.

Избор на купувачи..