• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Корнелиј“ платно уметност од Пат Саундерс-Вајт
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Корнелиј“ платно уметност од Пат Саундерс-Вајт

DEN 1530.08

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Пат Саундерс-Вајтсјубјект : животни Стил : Модерни и современи проодни типови : Галерија-обвиткано платно Арт. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Пат Саундерс-бел „Корнелиј“ платно уметност.

Избор на купувачи..