• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Кинг Конг 2“ платно уметност од Фенер Прес
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Кинг Конг 2“ платно уметност од Фенер Прес

DEN 2.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Lantern Presssubject : Fantasy Style : Азиски инспириран проитивен Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со Кинг Конг, кој стои над зградата, која држи жена црвена позадина. Geeclee (Jee-Clay) е Напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Кинг Конг 2“ платно уметност.

Избор на купувачи..