• Неодамнешно
Примарно злато Карат бело злато срцев агтрин и дијамантски прстен
zoom_in

Примарно злато Карат бело злато срцев агтрин и дијамантски прстен

DEN 2.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Слатка и толку романтична, овој скапоцен камен и дијамантски прстен е сигурно дека ќе го освои своето срце. Модерен од 14 карат бело злато Овој прстен го прикажува 6мм во форма на жолт камења во форма на цитрин, завиткан во ореол рамка од јасност VS2/SI1, пенливи дијаманти со дополнителни дијаманти кои тресат на страните за да го завршат изгледот. This ring comes in finger size 7, gemstone weighs 0.80 cttw and diamonds weighs 0.136 cttw.Metal Weight : 2.37 grams Jewelry Type : Fine Ring Style : Gemstone and Diamond Heart Ring Gender : Women's Metal : Gold Gold Karat : 14 Karat Metal Color : White Band Width : 1mm Ring Size : 7 Gemstone Детали : Тип : Citrinebirthstone месец : ноември Clour : Yellowcut : Face Ted Shape : Heartsize : 6 Mmweight : 0,8 Cttwquantity : 1 Jewelry Setting : Prong Diamond Детали : Vs2/Si1 Color : G-Ibirthstone месец : Appliccut : Face Size : 136 CTWSEIGHTIGHE : : Поставување на 34 jewelry : Пронјуур ставка пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или подароци.

Избор на купувачи..