• Неодамнешно
Замена на моторот Repn Splash Shield компатибилен со 2002- Nissan Altima 2004- Maxima Front
zoom_in

Замена на моторот Repn Splash Shield компатибилен со 2002- Nissan Altima 2004- Maxima Front

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

PRODUCT SPECIFICSFitment Type : Direct Replacement Quantity Sold : Sold individually Replaces OE Number : 758907 Y000||758908 J010 Replaces Partslink Number : NI1228103||NI1228108 Interchange Part Number : 758907 Y000,758908 J010,NI1228103,NI1228108 Warranty : 1-year unlimited-mileage warranty ENGINE SPLASH SHIELD Engine splash shields perform just like Оригиналот за да го заштитите вашиот мотор од одделот од нечистотија, кал, вода и други загадувачи. Секој штит за прскање на моторот е направен на фабрички спецификации, овозможувајќи ви лесно да го вратите вашето возило во оригинална состојба. Карактеристики и придобивки : Лесно се инсталира како директна замена за вашиот оригинален штит за прскање на моторот. Изработени до фабрички спецификации за инсталација без проблеми, загарантирана.Премиумска заштита, висококвалитетна градежна градба се брани против нечистотија, кал, вода и други загадувачи. Подготвени да го вратат вашето возило на нова состојба. Со следниве возила : Позиција : Front Nissan2002-2004 Altima Base2005 Altima SE-R2002-2006 Altima (подмодел : S, SE, SL) 2004-2008 Maxima (Sumbodel : SE, SL) 2005-2009 Quest Base2004-2009 Quest (Sumbodel : S, SE, SL) го заменува бројот на ОЕ : 758907 Y000 || 758908 J010. Го заменува бројот на делови : Ni1228103 || NI1228108. Број на размена на дел : 758907 Y000,758908 J010, NI1228103, NI1228108.

Избор на купувачи..