• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Океан за Хант“ платно уметност од Шерил Бартли
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Океан за Хант“ платно уметност од Шерил Бартли

DEN 911.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Истакнати бои : Браун, тен, зелена, сива, црна, бела американска народна уметност сликар, уметничкиот талент Шерил Бартлис беше очигледен уште од рана возраст кога ги продуцираше своите први уметнички дела како средство за комуникација. Нејзината рана loveубов да се изрази со својата уметност резултираше во работа повеќе од 25 години како графички уметник во производството на позадина и текстил. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Подигната од семејство што зборува француски јазик, таа се потпираше на четка за бојадисување и кутија со боја за да се изрази на своите пријатели што зборуваат англиски јазик. Во текот на овие години, Шерил ги разви вештините неопходни за да ги разбере техничките аспекти во креирањето на позадина и дизајн на текстил, теорија на бои, компјутерски дизајн, трендови на пазарот и соодветна грижа и користење на квалитетни материјали за уметници.Уметник : Шерил Бартлисјубјект : Пејзаж Апестил : Рустикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има црвена градска куќа во далечината на врвот на еден рид. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Подигната од семејство што зборува француски јазик, таа се потпираше на четка за бојадисување и кутија со боја за да се изрази на своите пријатели што зборуваат англиски јазик. - Ред градска куќа во далечина на врвот на еден рид.

Избор на купувачи..