• Неодамнешно
Nitto Recon Grappler A T Сите Терени LT295 70R 116S Лесен Камион Гуми
zoom_in

Nitto Recon Grappler A T Сите Терени LT295 70R 116S Лесен Камион Гуми

DEN 5088.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Nitto Recon Grappler A/T LT295/70 R18 116soverview recon Grappler A/T е најновата интерпретација На Nitto на гума за лесен камион за сите терени. Поместувајќи ги границите на дизајнот и перформансите, Recon Grappler е дизајниран да обезбеди и удобно возење по автопат и способни перформанси надвор од патот. Со своите високи, агресивни странични навртки и атрактивен дизајн на шарите, Рекон Граплер се издвојува како нов стандард за гуми за лесни камиони за сите терени за ентузијастите. Поддржан од ограничен производител од 55.000 милји гаранција за живот за ЛТ и флотација метрички големини. Цик-цак центарот и жлебовите на рамената обезбедуваат гризечки рабови за дополнително влечење. Скалестите навртки на рамената ја зголемуваат влечната сила во теренски услови. Длабоките странични навртки обезбедуваат агресивен изглед. Големите блокови на рамената и шарите со оптимизирано пиење ја подобруваат ригидноста на блокот на шарата за подобро ракување и стабилност во влажни и суви услови, истовремено обезбедувајќи агресивен изглед. Широките и тесни жлебови го намалуваат нивото на бучава и ја зголемуваат влечната сила. Засилена блок основа подобрена ригидност за намалување на флекс за стабилни суви перформанси. Големина : LT295/70 R18. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Избор на купувачи..