• Неодамнешно
Империјал 7 8ct TDW Diamond 14K бело злато двојно ореолски прстен за ангажман
zoom_in

Империјал 7 8ct TDW Diamond 14K бело злато двојно ореолски прстен за ангажман

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Направете совршен предлог со овој прстен за ангажман на дијаманти. Стручно изработено во 14к бело злато, овој ангажман прстен има дијамант од 1/2Кт круг во центарот. Двојна рамка со помали тркалезни дијаманти го опкружува центарот на камен, додека дополнителните тркалезни дијаманти ја украсуваат Шанк. Наменет да искра цел живот, овој ангажман прстен се плени со дијаманти и светла полирана сјај. Империјал 7/8ct TDW Diamond 14 K Бело злато двојно ореолски прстен за ангажман (H-I, I2).

Избор на купувачи..