• Неодамнешно
Imperialенски женски IGI CERTI CT Diamond 10K бело злато пресврт на невестински сет
zoom_in

Imperialенски женски IGI CERTI CT Diamond 10K бело злато пресврт на невестински сет

DEN 0.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Побарајте ја раката со елегантниот дијамантски прстен и запечатете ја вашата посветеност со подеднакво убава свадбена лента. Невестинскиот сет на Империјал е сигурен дека ќе заслепува. Сет вклучува : прстен за ангажман и бенд за свадби. 1/3 КТ. Т.В. Дијамант; Принцеза и кружен пресек. Оценка на бојата на дијаманти : H-I. Оценка на јасноста на дијаманти : I2. Поставено во 10к бело злато. Поставување на prong. Вклучува кутија за подароци и крпа за чистење. Ringенски прстен за ангажман на дијаманти и свадбен бенд поставен од Империјал. Фотографијата може да биде зголемена и/или подобрена . скоро сите скапоцени камења се третирани за да ја подобрат нивната убавина и да бараат посебна грижа . целата тежина на каратот од скапоцен камен (Кт. Т.В.), доколку се спомене, се приближни; Варијансата може да биде 0,05 карат.

Избор на купувачи..