• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Риџ Кугар“ платно уметност од Мерион Роуз
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Риџ Кугар“ платно уметност од Мерион Роуз

DEN 2.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Marion Roseubject : Animalstyle : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има голема дива мачка која шета низ карпите.Гикули (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање висок квалитет репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мерион Роуз „Риџ Кугар“ платно уметност.

Избор на купувачи..