• Неодамнешно
Сос од тестенини со тестенини од Класико и Василиј Спагети, Оз. Тегла
zoom_in

Сос од тестенини со тестенини од Класико и Василиј Спагети, Оз. Тегла

DEN 111.68

Количина на стоки
check Достапно на барање

Доставете автентичен италијански вкус на омилените рецепти на вашето семејство со сос од тестенини од домати и босилек. Нашиот сос од шпагети е лесен за подготовка и нуди богат, вкусен вкус. Сос од тестенини во класико комбинира црвено-зрели домати со свеж босилек, лук и кромид. Едноставно вриејте и сервирајте го нашиот сос од шпагети со вашите омилени тестенини за вкусно јадење. Користете го нашиот сос од домати без глутен за вашите омилени рецепти за пилешко пармезан или лазања. Можете дури и да го пробате нашиот италијански сос од домати како сос од пица за домашна пица или сос од натопување за леб од лук. Подигнете ја нашата тегла од 24 унца сос од класико шпагети по отворањето. Класико има вкус за сите во вашето семејство, од сос од тестенини од домати и босилек до традиционален сос од тестенини со сладок босилек. Една тегла од 24 мл од сос од тестенини од домати и босилек. Сос од тестенини од домати и босилек, доставува автентичен италијански вкус на омилените рецепти на вашето семејство. Направени со црвено-зрели домати, свеж босилек, лук и кромид. Само вриејте и сервирајте го нашиот готов сос со вашите омилени тестенини. Нашиот сос од тестенини е без глутен. Вкусен црвен сос за вашиот пилешко пармезан, лазања или пилешки тестенини на скара. Обидете се со нашиот италијански сос од домати во вашата домашна пица или како сос за натопување за леб од лук. Спакувано во ревидлива и еднократна тегла за asonидари. Подигнете го сос од шпагети Класико по отворање.

Избор на купувачи..