• Неодамнешно
Плус -плус - Наведен сет за згради на игра - Изградба - СТЕМ за градежни згради
zoom_in

Плус -плус - Наведен сет за згради на игра - Изградба - СТЕМ за градежни згради

DEN 687.20

Количина на стоки
check Достапно на барање

Плус-плус е нов вид градежна играчка. Неговата едноставна форма содржи бесконечни можности-соберете ги рамно за да создадете 2-Д мозаик или да работите во 3-Д за да направите покомплексни гради. Дури и криви се можни благодарение на уникатниот дизајн на оваа измамничка едноставна форма! Прецизност направена во Данска, сите комплети плус плус се компатибилни едни со други. Овој сет содржи 360 парчиња, како и упатства за да се направи депонија, багер и додатоци. Одличен начин да ги започнете децата со плус-плус! Едноставен дизајн - Креативност на горива : Една форма, бесконечна можност! Секоја тула лесно се поврзува со следната. Создадете шарени рамни мозаици или работа во 3-Д за да направите покомплексни гради. Измешајте и совпаѓајте со кој било плус-плус сет за да донесете повеќе идеи во живот!. Играчка за матични пареа : Плус-плус ги овластува децата со бесплатна истражувачка игра бидејќи ги охрабруваат фините моторни вештини, логиката, креативноста и имагинацијата сите без употреба на екрани. Инженеринг дел, дел од уметноста, со малку математика и многу забавно!. Совршено за одење : Дизајнирајте и градете ги вашите креации на кој било начин што сакате, каде и да сакате! Одлично за секоја авантура - возења со автомобили, ресторани, куќа на пријател или во вашата дневна соба. Останете забавувани со часови!. Градежниот сет вклучува : овој поучен сет за игра вклучува 360 парчиња и упатства за изградба на градежна сцена со депонија, багер и додатоци . Предложено за возраст од 5-12 години : Секое плус-плус парче мери 3/4 "x 1/2" . Апелира до широк спектар на векови! Направено од висококвалитетна пластика без БПА и без фталат. Направено во Данска.

Избор на купувачи..