• Неодамнешно
Еминентен Домен: Битка Крстосувачи Стратегија Картичка Игра
zoom_in

Еминентен Домен: Битка Крстосувачи Стратегија Картичка Игра

DEN 207.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Џиновски воени бродови заклучени во битка! Капетан моќен борбен крстосувач среде престрелка додека се обидувате да соберете 15 единици скапоцена руда и да излезете - или да умрете обидувајќи се. Во Еминентен Домен : Борбени Крстосувачи, сакате да бидете првиот што ќе избега со 15 победнички поени или да бидете последниот брод што стои. Секој круг вас и вашите противници секој игра картичка од вашите идентични раце. Ако ја играте истата карта како противник, ќе се судрите и ќе се случат лоши работи! Но, ако успеете непречено да искористите картичка, тогаш ќе ги искористите придобивките. Соберете поени или исфрлете карти од рацете на вашите противници. Ако ги изгубите сите ваши картички, тогаш сте надвор од трчање. На крајот од секоја рунда, проверете дали некој играч победил; ако не, подгответе се да играте уште една карта! Еминентен Домен : Битка Крстосувачи Стратегија Картичка Игра, Од Страна На Вкусна Minstrel Игри за 3 до 5 играчи. Време на игра : 20 минути. На возраст од 13 и повеќе години. Стратегија Картичка Игра. Совршен за семејна игра ноќ. Борбените крстосувачи е брза и жестока игра со карти на блеф, двоен блеф и истовремено дејство. Содржина на играта : 165 картички, 5 табли за играчи, 5 акциони токени и 34 точки токени.

Избор на купувачи..