• Неодамнешно
Солфеж И Звучност: Предавање Музика Читање во Хорската Училница
zoom_in

Солфеж И Звучност: Предавање Музика Читање во Хорската Училница

DEN 2.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Солфеж и Звучност е водич за предавање музичка писменост на хорска проба, со фокус на потребите на наставниците кои работат со млади пејачи. Книгата поставува наставни секвенци за мелодични и melмички концепти, планови за часови и концизни стратегии за воведување клучни техники. Самите индивидуални часови се кратки (не повеќе од 4-6 минути) и сеопфатни, охрабрувајќи ги пејачите заедно да развијат писменост на melамот и мелодијата. Во 18 лекции лесни за употреба за наставниците и диригентите и врзување на часовите за тековниот репертоар на наставникот, долгогодишниот хорски директор И наставник Дејвид Ј.Ксикес создаде практично и одржливо решение за предизвиците на многу проводници, како и обезбедување на многу потребен прирачник за курсеви за хорска педагогија на повисоко ниво. Сеопфатната придружна веб-страница обезбедува пристап до видеа од вежби, работни листови и наставни материјали. • Автор : Дејвид Ј Ксикес • ИСБН : 9780199944354 • Формат : Мека • Датум На Објавување : 2014-08-18.

Избор на купувачи..