• Неодамнешно
Амхерст Марла Геометриски Тркач Килим, Слонова Коска Светло Сива, 2 '3 7'
zoom_in

Амхерст Марла Геометриски Тркач Килим, Слонова Коска Светло Сива, 2 '3 7'

DEN 588.48

Количина на стоки
check Достапно на барање

За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. 85% Полипропилен, 8% Латекс, 7% Поли-памук. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Користете Ги Овие килими Амхерст за дизајнерска шик надградба во вашиот дом. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Лесно-Нега На Сите Временски Теписи. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат.

Избор на купувачи..